WYJEŻDŻAMY ZA GRANICĘ CZ. II

A do osób, które za granicą okazały nam pomoc, przyjaźń i serdeczność, warto po powrocie do kraju wysłać karteczkę z podziękowaniem i pozdrowieniami. Nawet nie znając języka, można np. na Nowy Rok wysłać życzenia po polsku. I tak się adresaci domyślą po pięknej pocztówce, o co chodzi, i będą się cieszyć samą intencją. Bywa zresztą, że właśnie w ten sposób zawiązują się przyjaźnie na długie lata.

Przed wyjazdem do jakiegoś kraju dobrze jest się zapoznać z jego obyczajami, aby się do nich dostosować, a potem znaleźć tam kogoś, kto mógłby udzielać szczerych i mądrych wskazówek. Jadąc na wycieczkę zagraniczną trzeba przede wszystkim znać i stosować się do wszelkich przepisów, zarządzeń, nakazów i zakazów (choćby celnych) obowiązujących wszystkich. Trzeba zabierać ze sobą możliwie jak najmniej bagaży, ale za to doskonale przemyśleć ich zawartość. Przypominamy jeszcze raz, że do samolotu nie wolno brać więcej niż 25 kg. Za każdy kilogram nadwagi trzeba „słono” płacić.

Na wycieczce zachowuj się jak turysta, a nie jak handlarz czy przekupka. Celem wyjazdu bowiem jest turystyka, rozszerzanie horyzontów, pogłębianie wiedzy i przeżycia estetyczne.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>