WESELE CZ. II

Z praktycznych względów dobrze jest, gdy się bliscy i przyjaciele porozumieją w sprawie upominków. Bywa bowiem, że młodzi stają się posiadaczami np. pięciu kompletów śniadaniowych.

Matka panny młodej albo gospodyni domu wskazuje, gdzie kto ma usiąść (w kolejności miejsc jak na przyjęciu zaręczynowym). Ponieważ kilku gości z konieczności musi się znaleźć na końcu stołu, gospodarz podchodzi do nich lub przepija, zachęca do rozmowy, słowem – stara się dać im odczuć, że są równie mile widziani jak wszyscy inni.

W małych mieszkaniach nowoczesnych stosuje się nieraz tzw. zimny bufet, a więc na jakimś stole, zwykle pod ścianą, ustawia się najrozmaitsze przekąski, trunki, jak też potrzebne talerze, talerzyki, wszelkie sztućce oraz kieliszki.

Pierwszy toast pije sit: za zdrowie młodej pary, przeważnie czerwonym winem lub szampanem. W tym uroczystym dniu wiele gości może sobie pozwolić na rozwijanie swoich zdolności krasomówczych, Radzimy jednak nie męczyć ani młodej pary, ani zebranych zbyt długimi przemówieniami.

Jeśli się przewiduje, że wesele potrwa od rana, tj. od przedpołudniowego ślubu do późnych godzin wieczornych, dobrze jest jeden stolik zastawić kanapkami i przekąskami dostępnymi o każdej porze dla każdego, niezależnie od oficjalnego obiadu. Co podać na obiad weselny. Oto kilka przykładowych menu, skromnych i wystawniejszych:

Bulion w filiżankach z pasztecikami. Gęś z jabłkami, ostatecznie – pieczeń wolowa z ryżem lub frytkami i jarzyna oraz surówka. Krem waniliowy. Zupa pomidorowa, danie rybne, polędwica z frytkami, sałata. Kompot.

Barszcz czerwony po polsku, ryba w galarecie lub łosoś w majonezie, kura (pularda), frytki lub ziemniaki purée, borówki. Lody. Najpierw przystawki: wędliny, sałatki, majonez, pomidory nadziewane itp. Potem zupa rakowa lub cytrynowa z ryżem czy rosół z francuskimi kluskami. Danie główne: płatki polędwic} garnirowane albo indyk krajany w plastry, sałata lub borówki. Deser: kompot i lody. Napoje: do ryb podaje się lekki „mozel”. Przy wielu daniach oraz do pieczeni wina reńskie czy „palatynat”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>