W SAMOCHODZIE

Zajmijmy się przez chwilę dobrze wychowanym kierowcą. A więc przestrzega on pilnie i uważnie wszystkich przepisów. Nie parkuje tam, gdzie nie wolno, hamuje prawidłowo, nie pędzi z niedozwoloną szybkością i nie sądzi, że tylko inni ulegają wypadkom.

Rekordy w szybkiej jeździe ulicami miasta nie świadczą o umiejętnościach automobilisty, ale o jego lekkomyślności. Podobnie wszyscy kierowcy wiedzą, że najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków, o jakich słyszymy albo czytamy, jest wódka. Ponoszą kary, gdy analiza wykaże obecność alkoholu w organizmie, a jednak… są niepoprawni i nieraz szaleńczo beztroscy.

Kierowcy powinni pamiętać, że przekleństwa i obelgi rzucane przez nich pod adresem kolegów czy przechodniów najczęściej słyszą tylko pasażerowie. Pukanie w czoło, wygrażanie pięścią, wymyślania bardziej kompromitują nieopanowanego kierowcę niż najbardziej nieuważnego przechodnia.

Kierowcy,, nie dawajcie się wyprowadzać z równowagi: nie świadczy o kierowcy dobrze, jeśli mimo woli, a czasem i umyślnie, ochlapuje błotem przechodniów. Jest to niegodne człowieka dobrze wychowanego. Poza tym może być kosztowne, gdy ktoś zapamięta numer wozu i zażąda odszkodowania za zniszczoną odzież.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>