USTAWIENIE MEBLI W DOMU

Najpiękniej posprzątane mieszkanie wygląda strasznie, gdy łóżko lub tapczany są nie pościelone. Najbardziej ponure wnętrze rozweselają kwiaty czy rośliny doniczkowe. Środek pokoju powinien być pusty, jeśli to możliwe — zasłany dywanem meble rozstawia się pod ścianami, tworząc „kącilii”.

Źródło światła niekoniecznie umieszczamy w centralnym punkcie pomieszczenia, lecz w miejscach, gdzie jest ono niezbędne, np. niekiedy nad stołem lub lampą z abażurem na biurku, szafce przy tapczanie. Przytulne oświetlenie dają lampy stojące.

W ustawianiu mebli trzeba się zawsze kierować przede wszystkim celowością, a ponadto efektem, jaki chcemy osiągnąć. Stworzymy np. zaciszny kącik, gdyzo

Jeszcze raz przypominamy: czystość i porządek oraz dopasowane do wnętrza meble, najlepiej segmentowe. Można je ustawiać wszędzie — w pokoju kwadratowym, długim a wąskim lub malutkim jak łazienka. Można je przestawiać, przenosić, a więc przemeblowywać mieszkanie, ile razy przyjdzie nam na to ochota. Można też łatwiej utrzymać w domu porządek, bo pod małym meblem, który da się odsunąć, łatwiej posprzątać niż pod szafą, która stoi na swoim miejscu nieraz kilkadziesiąt lat.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>