UMIEJĘTNOŚĆ ZAPRASZANIA GOŚCI

Do kolacji można podać kanapki (malutkie, na jeden kęs), wino, piwo czy koniak, w końcu owoce, jakieś ciasteczka suche i zawsze – herbatę. Piknik zależnie od pory dnia wymaga rozmaitych wiktuałów. Różni się od innych imprez tym, że jest przyjęciem składkowym. Jeśli jednak piknik odbywa się w czyimś domu, to do gospodarzy należy zorganizowanie posiłków z przyniesionych prowiantów i naturalnie troska o estetykę stołu.

Umiejętność zapraszania. Pierwsze pytanie: ile osób? Tyle, ile się zmieści przy stole i ewentualnie dostawionych stoliczkach. Zwykle więc 4-7 osób oprócz gospodarzy to najodpowiedniejsza liczba w naszych skromnych mieszkaniach. Goście mają wówczas możliwość porozumiewania się ze sobą, a pani domu może opuszczać towarzystwo na kilka minut bez szkody dla ogólnego nastroju.

Kogo nie zapraszać razem? Dwóch par małżeńskich, które się nie znoszą. Nie warto grać roli anioła pokoju, zwykle bowiem robi się tylko przykrość sobie i innym. Nie zaprasza się też ludzi „starej daty” równocześnie z rozbrykaną, hałaśliwą młodzieżą. Jedni będą razić drugich.

Lekarza i pani Dziubińskiej, jeśli ta będzie cały czas dręczyć go rozmową na temgt swoich niezliczonych chorób i dolegliwości. Państwa Bakonów i panny Ożdrzyńskiej, która jest siostrą pierwszej żony pana Bakona.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>