Nowa strona szkoły znajduje się pod adresem:
zs29.edu.bydgoszcz.pl/

10 luty 2019 r.

Życzliwość i tolerancja to podstawy w budowaniu właściwych, pozytywnych relacji międzyludzkich. Szanując innych, ich poglądy, religie, opinie przekonania i starania sprawiamy, że inni doceniają i szanują nas.
Martin Luter King powiedział:
,,Człowiek musi znaleźć taki sposób rozwiązywania międzyludzkich konfliktów, który odrzuca wszelką zemstę, odwet i agresję”.
- dlatego
„Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze- to Ty zmień się pierwszy”
Od 11.02 do 17.02.2019 r. w naszej szkole podejmowane będą działania, mające wpłynąć na zwiększenie wśród społeczności szkolnej zasad tolerancji, akceptacji i życzliwości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału!
Organizatorzy:
A. Fryca, K. Szostak i uczniowie kl. VIII b10 luty 2019 r.

Drodzy Rodzice i Przyjacieleszkoły,
mały Antoś, kuzyn jednego z uczniów naszej szkoły zachorował na białaczkę. Antoś ma 5 lat i jedynym ratunkiem dla niego jest przeszczep szpiku kostnego. Antoś potrzebuje przeszczepienia od Niespokrewnionego Dawcy Szpiku. Każdy z nas może pomóc. Razem z fundacją DKMS, na naszym osiedlu organizowana będzie rejestracja dawców. 17 lutego 2019 r. w salce katechetycznej przy ul. Lotników, przez cały dzień, będzie można, w 3 minuty, zostać czyimś bratem bliźniakiem.
PLAKAT

W imieniu rodziców Antosia prosimy o pomoc.
Dziękujemy za życzliwość i empatię.
DYREKTOR SZKOŁY08 luty 2019 r.

Dyrekcja i pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy składają serdeczne podziękowanie całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 13: uczniom, rodzicom i nauczycielom za okazaną pomoc zwierzętom bydgoskiego azylu.

Iwona Malinowska04 luty 2019 r.

INFORMUJEMY, ŻE W ZAKŁADCE REKRUTACJA ZNAJDUJĄ SIĘ ZASADY I KRYTERIA ORAZ HARMONOGRAM NABORU DZIECI DO PRZEDSZKOLA NR 31 I SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W BYDGOSZCZY NA ROK SZKOLNY 2019/2020

- wicedyrektor L. Dalecka -


30 stycznia2019 r.

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam na indywidualne konsultacje logopedyczne w Przedszkolu nr 31, które odbędą się 7 lutego 2019 (czwartek) w g. 15.00-16.30 w sali nr 9 (ośrodek)

Z wyrazami szacunku
Sylwia Kwiatkowska- neurologopeda29 stycznia2019 r.

Dyrektor ZS nr 29 informuje, że od 28 stycznia 2019 r. obowiązują magnetyczne karty umożliwiające wejście i wyjście z placówki. Informacji dotyczącej kart udziela kierownik administracyjny ZS nr 29 - gabinet nr7.
Informujemy również, że utworzono dla rodziców stronę do zamawiania kart dla siebie i duplikatów kart dla dzieci (wyrabiane w przypadku zagubienia karty otrzymanej ze szkoły. Po wpisaniu duplikatu karty pierwsza zagubiona karta staje się nieaktywna). Po wejściu w link pojawi się okienko, w którym należy wybrać czy rodzice wybierają kartę dla dziecka (duplikat) lub kartę dla siebie (opiekuna). Należy wpisać dane dziecka, dla którego potrzebna jest karta. W przypadku karty dla opiekuna ( mamy, taty, babci itd.) należny wpisać w odpowiednim miejscu dane tego opiekuna. Ostatni krok polega na dokonaniu opłaty przelewem (tak jak za zakup rzeczy w sklepie internetowym). Rodzic zostaje przekierowany na stronę swojego banku gdzie dokonuje płatności. Koszt karty to 10 zł.

Link do zamawiania kart: http://karty.syntio.pl/bydgoszcz-29
29 stycznia2019 r.


Miło na poinformować, że w Miejskim Konkursie „Postaci Drugiej Rzeczypospolitej Polskiej. E-BOOK anglojęzyczny” wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce – Jolanta Andrearczyk – SP 32
II miejsce – Mateusz Czeszejko – SP 56
III miejsce – Weronika Rudnicka – ZS nr 35
Organizatorem konkursu był ZS nr 29 w Bydgoszczy, a honorowym patronatem objął go Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty.
Zwycięzcom oraz ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy:
mgr Marta Bogusz
mgr Ewa Wolska
mgr Piotr Paradowski


14 stycznia2019 r.

Wyniki szkolnegokonkursu„Kalendarz adwentowy w języku angielskim ”

Klasy 1-3
1 miejsce Dawid Kacperski kl. 3b
2 miejsce Oskar Stróż kl. 3b
3 miejsce Oliwia Kulbaka kl. 1b

Wyróżnienia:
Arkadiusz Okoński kl. 3b
Kacper Kosieniak kl. 1b
Zofia Magdańska kl. 1b

Klasy 4-8 i gimnazjum
1miejsce Wiktoria Turowska kl. 4b
2 miejsce AlanDrzewiecki kl. 6a
3 miejsce Larysa Żak kl. 7a

Wyróżnienia
Pola Raczyńska kl. 4a
Maja Gudynowska kl. 4b
Julia Gościniak kl. 3 gim.
Agnieszka Herzberg kl. 8d
Marcin Kańciak kl. 5a

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.Dyplomy i nagrody rozdamy na apelu podsumowującym 1 semestr.

Organizatorzy:
Marta Bogusz, Aleksandra Fryca


11 stycznia2019 r.

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, które potrwają do 27 stycznia 2019 r., życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły udanego wypoczynku i bezpiecznych zimowych zabaw.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS ZIMOWYCH FERII
BEZPIECZNY WYJAZD NA FERIE ZIMOWE - INFORMACJA MIEJSKIEJ POLICJI W BYDGOSZCZY

Przypominamy, że w dniach od 14 do 27 stycznia 2019 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, funkcjonujących na terenie miasta Bydgoszczy, będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych, lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Tomasza Golloba 7 oraz Torbydu przy ul. Toruńskiej. Z wyżej wymienionych obiektów uczniowie będą mogli korzystać po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, w każdy dzień roboczy, od chwili otwarcia do godz. 14.00, za wyjątkiem Torbydu, który będzie dostępny do godz. 13.30.

Renata Białecka


4 stycznia2019 r.

Spotkania z rodzicami (wywiadówki) odbędą się wg poniższego harmonogramu:
- kl. 1 – 3 i 5c szkoły podstawowej –9 stycznia 2019 r. (środa), o godz. 16.30
- kl. 4 – 8 szkoły podstawowej i kl. 3 gimnazjum –10 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 16.30

Zapraszamy DYREKTOR SZKOŁY


06 stycznia 2017 r.

Dzieci stworzyły najpiękniejsze kartki świąteczne
Uczniowie klas I – III szkół podstawowych wzięli udział w konkursie na Bydgoską Kartkę Świąteczną. Technika wykonania kartki była dowolna – można było używać kredek, farb, wyszywać czy wyklejać. Wpłynęło aż 500 prac z 25 szkół. 18 grudnia w ratuszu z laureatami i uczestnikami konkursu spotkali się przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska i prezydent Rafał Bruski Laureatami konkursu zostało troje uczniów, w tym uczeń naszej szkołySzymon Ewleszyn (7 lat), który stworzył choinkę z logo miasta. Projekty zwycięskich prac zostały przygotowane przez drukarnię jako oficjalne kartki świąteczne od Prezydenta Miasta i Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy. Oprócz zwycięskich prac, dodatkowo wyróżniono 20 nadesłanych na konkurs kartek., m.in. pracę Zuzanny Bilskiej (8 lat), również uczennicy z naszej szkoły.
relacja w GW

Serdecznie gratulujemy!!!


21 grudnia 2018 r.

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za wsparcie tegorocznej akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki Państwa Darom udało się pomóc trzem potrzebującym Rodzinom. Łącznie zebraliśmy 118 kartonów pełnych najpotrzebniejszych artykułów. Szacowana wartość paczki to 14.000 złotych. Relacje wolontariuszy.Dziękujemy!

KOORDYNATOR AKCJI


20 grudnia 2018 r.

Już kolejny raz w Ośrodku Rewaldacyjno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem odbyły się „Warsztaty Mikołaja”. Dzieci z Przedszkola nr 61, Przedszkola nr 31 oraz z Ośrodka wspólnie wykonywały ozdoby na choinkę oraz bawiły się przy świątecznej muzyce.
Z prawdziwą przyjemnością podziwialiśmy, wykonane przez dzieci, małe dzieła sztuki.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy umiejętności.
Terapeuci Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego


ZAPROSZENIE
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW
I PRACOWNIKÓW PLACÓWKINA WSPÓLNE, ŚWIĄTECZNE KOLĘDOWANIE,
KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ20 GRUDNIA 2018 R. (czwartek),
O GODZ. 17.00, W SALIGIMNASTYCZNEJ.

DYREKTOR ZS nr 29 I ORGANIZATORZY


12 grudnia 2018 r.

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”, zaprasza w styczniu 2019 r. na warsztaty wsparcia psychologicznego dla uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI).
Temat: „Jak szybciej i efektywniej się uczyć – techniki wspomagające uczenie się”.
Termin:9 stycznia 2019 r., godzina 10.00.
Miejsce: ul. Kruszwicka 2 – świetlica Gimnazjum nr 27.
Przewidywany czas: 3 godziny.
Prowadzący zajęcia: p. Katarzyna Tłok, p. Edyta Szott – pedagodzy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.
Zgłoszenia osób, grup kierować do 7stycznia 2019 r. do p. Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 523712656

Wstęp bezpłatny.Zachęcamy do udziału. Renata Białecka


10 grudnia 2018 r.

Dyrektor ZS nr 29 informuje, że spotkania z rodzicami w ramach „Drzwi otwartych” odbędą się wg poniższego harmonogramu:
- kl. I – III – środa, 12 grudnia 2018r., w godz. 16.30 -18.00
- kl. IV – VIII i Gimnazjum – czwartek, 13 grudnia 2018r., w godz. 17.00 -18.30


DYREKTOR SZKOŁY


10 grudnia 2018 r.

DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 29 W BYDGOSZCZY INFORMUJE, ŻE RAZEM Z BORP-Ą I URZĘDEM MIASTA BĘDZIE WSPÓŁORGANIZATOREM ZIMOWYCH PÓŁKOLONII DLA DZIECI Z KLAS I –III ( zamieszkałych w Bydgoszczy!!!).

PÓŁKOLONIE ODBĘDĄ SIĘW ZESPOLE SZKÓŁ NR 29 UL.SŁONECZNA 26, W TERMINIE 14 – 18 stycznia 2019 R., W GODZINACH 8.30 – 15.00. PROSIMY O ZŁOŻENIE PISEMNEJ DEKLARACJI DOTYCZĄCEJ CHĘCI UDZIAŁU DZIECKA ( imię, nazwisko, klasa) W WYŻEJ WYMIENIONEJ FORMIE WYPOCZYNKU DO 14 grudnia 2018 R. DO GODZ. 12.00 W SEKRETARIACIE PLACÓWKI. PÓŁKOLONIE SĄ BEZPŁATNE. W PRZYPADKU WIĘKSZEJ ILOŚCI CHĘTNYCH O UDZIALE W PÓŁKOLONIACH ZADECYDUJE KOMISJA KWALIFIKACYJNA.

DYREKTOR SZKOŁY


3 grudnia 2018 r..

W związku ze zbliżającym się terminem ferii zimowych, informujemy, że w dniach od 14 do 27 stycznia 2019 r. uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, funkcjonujących na terenie miasta Bydgoszczy, będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych, lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Tomasza Golloba 7oraz Torbydu przy ul. Toruńskiej. Z wyżej wymienionych obiektów uczniowie będą mogli korzystać po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, w każdy dzień roboczy, od chwili otwarcia do godz. 14.00, za wyjątkiem Torbydu, który będzie dostępny do godz. 13.30.

DYREKTOR SZKOŁY


W dniach od 3 do 7 grudnia 2018r., w naszej szkole będziemy po raz kolejny obchodzili „ NIEBIESKI TYDZIEŃ” To czas poświęcony osobom z autyzmem, w którym w szczególny sposób solidaryzujemy się z nimi. W ramach tego tygodnia zaplanowaliśmy : - zabawy integracyjne, zawody sportowe, warsztaty, wyjścia do kina, turniej gier i wiele innych atrakcji sprzyjających integracji społeczności szkolnej. Kolorem przewodnim w tych dniach będzie niebieski. Zachęcamy osoby wspierające nasze działania do ubierania się w tym czasie na niebiesko.
25 listopada 2018 r.


9 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zapoznali się z historią II Rzeczypospolitej Polskiej, wzięli udział w „Patriotycznym karaoke” oraz rywalizowali ze sobą w quizach wiedzy o Polsce i o Józefie Piłsudskim. Na szkolnych korytarzach mogliśmy oglądać wystawę „A to Polska właśnie”. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała na boisku cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe biało-czerwone zdjęcie. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego ważnego dnia, bardzo dziękuję.

Koordynator – Ewa Wolska

25 listopada 2018 r.

AKCJA SZKOLNA POD HASŁEM
,,POMÓŻMY ZWIERZĘTOM Z BYDGOSKIEGO SCHRONISKA''


Zima jest najtrudniejszym czasem dla mieszkańców azylu. Każdy może jednak sprawić, aby porzuconym psom i kotom łatwiej było przetrwać zimę. Organizujemy zbiórkę darów. Potrzebne są: polarowe koce lub odzież z tego materiału, karma dla psów i kotów oraz zabawki i smakołyki dla kocich maluchów. Dary zbieramy w pracowni przyrodniczej, sala 314. W klasach I-III i przedszkolu akcję koordynują wychowawcy.Zbiórka trwa do 10 grudnia 2018 r.


Iwona Malinowska


25 listopada 2018 r.

Dobiegła końca kampania społeczna ,,Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie! 2018. Otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie za udział i wszelkie działania na rzecz osób z dysfunkcją wzroku.Nasze zaangażowanie i praca na rzecz edukacji w tym zakresie pomoże nie tylko naszym uczniom, ale wszystkim ludziom z problemami wzrokowymi aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym oraz kulturalnym w środowisku lokalnym. W związku z tym przyznano naszej szkole Certyfikat na ten rok szkolny.Będzie on ważny do 30 listopada 2019 roku.
20 listopada 2018 r.

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele,
W tym roku również zapraszamy Was serdecznie do współtworzenia ,,Szlachetnej Paczki''. Jest to projekt pomocy bezpośredniej, w którym Darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Nasza szkoła pomoże w tym roku trzem rodzinom, które znajdują się w trudnej sytuacji. Każdy drobiazg, każda rzecz jest dla nich cennym darem. Zachęcamy do włączenia się w akcję. Zbiórka trwa do 6 grudnia 2018 roku. Dary można zostawić w wyznaczonym miejscu na holu. Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie muszą być one nowe, ale jeśli są używane niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku -jest jak prezent. Przygotujmy paczkę tak, by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez nas osób.Wszelkie pytania dotyczące zbiórki można kierować do mnie (także przez e-dziennik).Zapraszamy! Aktualizacja wszystkich potrzeb dostępna będzie na plakacie w szkole. Jeżeli planujecie Państwo przekazanie w darze którejś z pojedynczych potrzeb, bardzo prosimy o wcześniejszą informację (by wyeliminować ewentualne dublowanie darów).W załączniku zamieszczonoinformację zbiorową dotyczącą potrzeb trzech wybranych przez nas rodzin.

Agnieszka Szatkiewicz -psycholog


20 listopada 2018 r.

Szanowni Rodzice, Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży, zwracają się do Państwa z apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. Wobec powyższego, prosimy Państwa o zapoznanie się z listem, zamieszczonymjest na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Renata Białecka


17 listopada 2018 r.

W listopadzie nasza szkoła przeprowadziła Międzyszkolny Konkurs Literacki "Życzenia dla Polski". Wyłoniono następujących laureatów:
I miejsce - Kinga Jażdżewska SP 56
II miejsce - Maria Filipek SP 66
III miejsce - Alicja Konicka SP 13
Zwycięzcom oraz ich Nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Organizator - Ewa Wolska


13 listopada 2018 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice naszej szkoły - Maria Sikorska oraz Katarzyna Sempowicz-Rożek wraz ze swoim zespołem tanecznym ze studio tańca w Bydgoszczy – Unique Studio, trenowanym przez panią Katarzynę Bień, wygrały mistrzostwa świata w hip hop, break dance i electric boogie IDO (międzynarodowej organizacji tańca) w kategorii do lat 7. Zawody odbywały się w Kielcach w dniach 23-27 października bieżącego roku. Prawie 3 tysiące reprezentantów poszczególnych krajów rywalizowało ze sobą tańcząc solo, w duetach oraz w grupach, formacjach i produkcjach. MALI MISTRZOWIE W HIP-HOPIE – wywiad z tancerzami z Bydgoszczy.https://pytanienasniadanie.tvp.pl/39876805/mali-mistrzowie-w-hiphopie

Serdecznie gratulujemy wygranej.
Karolina Szczepaniak


9 listopada 2018 r.

Informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tym dniu w Zespole Szkół nr 29 nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

DYREKTOR SZKOŁY


7 listopada 2018 r..

Z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI zapraszamy wszystkie dzieci z zerówki oraz uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie „ POLSKI ŻOŁNIERZ MOIM BOHATEREM”. Warunki uczestnictwa w konkursie:
- format pracy – dowolny;
- technika pracy – do wyboru przez uczestników;
- termin składania prac - 26.11.2018 r.,
- rozstrzygnięcie konkursu - 28.11.2018 r.
- za zajęcie pierwszych pięciu miejsc zostaną przyznane nagrody;
- wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.


Koordynatorzy konkursu:
Magdalena Klemensowicz, Karolina Szczepaniak
16 października 2018 r.

Szanowni Państwo!
W związku z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości serdecznie zapraszamy do wspólnego, z całą społecznością Zespołu Szkół nr 29 śpiewania hymnu państwowego. Uroczyste śpiewanie „ Mazurka Dąbrowskiego” odbędzie się 9 listopada 2018 r., o godz. 11.11 na boisku szkolnym w ramach ogólnopolskiej akcji „REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ” .

Bardzo zależy nam na Państwa obecności.
Grono pedagogiczne ZS nr 29


29 października 2018 r.

Sukces uczennicy naszej szkoły Wiktorii Chylińskiej
25 października w Bydgoskiej Szkole Wyższej odbyło się forum naukowe IV edycji akcji profilaktycznej „Bydgoszcz zdrowa, wolna od nałogów”. Organizatorami byli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy wraz z Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym w Bydgoszczy i Okręgową Izbą Pielęgniarek i Położnych. Temat tegorocznej edycji to „Uciekaj przez uzależnieniem”.
Główną częścią akcji jest konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na wybrany temat dotyczący uzależnień. Następnie komisja wybrała dwanaście najlepszych prac, a ich autorzy zaprezentowali się na forum.
Spośród nich wybrano ostatecznych zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz szkoły ponadgimnazjalne. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki od sponsorów.

Wiktoria Chylińska zajęła 2 miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Serdecznie gratulujemy!!!


16 października 2018 r.

Miejski Program Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza 21listopada 2018 r.na konferencję naukową pn. „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” (dot. biologii, chemii, biotechniki, medycyny oraz nauk o żywności i żywieniu), organizowaną dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII szkoły podstawowej), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miejsce konferencji: aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (ul. Plac Wolności 9), godzina: 10.00. Zgłoszenia do 19listopada 2018 r. kierować do p. Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 523712656

Wstęp bezpłatny.Zachęcamy do udziału.
Renata Białecka


09 października 2018 r.

W dniach 24.09 – 28.09. 2018 r uczniowie z klas ósmych naszej szkoły brali udział w obozie językowym Euroweek – Szkoła Liderów w Długopolu Zdrój k./ Bystrzycy Kłodzkiej. Opiekunami byli p. Aleksandra Fryca i p. Beata Osińska. Zajęcia prowadzone były w w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Kolumbii, Etiopii, Filipin oraz Urugwaju. Program Euroweek obejmował 5 bloków tematycznych: „Praca w grupie”, „Kierowanie”, „Kultury świata”, „Europa – stosunki międzynarodowe” oraz „Liderstwo”.
Za współpracę przy organizacji obozu szkoleniowego nasza szkoła otrzymała podziękowanie. Wszystkim uczniom gratulujemy udziału w szkoleniu.

Aleksandra Fryca, Beata Osińska


09 października 2018 r.

Zachęcamy uczniów klas VII-VIII oraz klas III gimnazjum do udziału w konkursie "Postaci Drugiej Rzeczypospolitej Polskiej. E-BOOK anglojęzyczny. Konkurs objęty jest patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Termin nadsyłania prac mija 28 listopada 2018 r. Szczegóły w linku.


ORGANIZATORZY:
Marta Bogusz - nauczyciel j. angielskiego
Piotr Paradowski - nauczyciel informatyki
Ewa Wolska - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie


09 października 2018 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII bydgoskich szkół podstawowych do udziału w Międzyszkolnym Konkursie "Życzenia dla Polski". Termin nadsyłania prac mija 24 października 2018 r. Szczegóły w linku.

Organizator - Ewa Wolska


08 października 2018 r.

Drodzy rodzice, pracownicy i przyjaciele szkoły przy ul. Słonecznej !
Informujemy, że na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo można głosować na projekty obywatelskie. Szczególnie zależy nam na oddaniu głosu na projekt osiedlowy nr 98 – Ogród sensoryczny dla osób ze spektrum autyzmu oraz projekt ponadosiedlowy nr 132 – Rewitalizacja Starego Kanału Bydgoskiego. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

DYREKTOR


27 września 2018 r.

DYREKTOR ZS NR 29 SERDECZNIE ZAPRASZA NA PASOWANIE UCZNIÓW KL. I, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ W CZWARTEK 4 PAŹDZIERNIKA 2018 R, O GODZ. 16.30, W SALI GIMNASTYCZNEJ

DYREKTOR


26 września 2018 r.

Dnia 12.10.2018 pani przeprowadzająca dzieci przez jezdnię na ulicy Słonecznej będzie świadczyć pracę w innym miejscu, w związku z tym dzieci będą przechodziły samodzielnie.
22 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie dla rodziców uczniów z niepełnosprawnością. Chętni rodzice będą tworzyć grupę super – rodziców: będą super – mamy i super – ojcowie.

Na kolejnych naszych spotkaniach chcielibyśmy omawiać nurtujące Was pytania, będziemy dzielić się doświadczeniami i tym co wyjątkowe w pełnieniu roli rodzica dziecka z niepełnosprawnością. Tematykę spotkań oraz ich cykliczność ustalać będziemy na bieżąco.

Na kolejne spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych 2 października 2018 roku (wtorek), o godzinie 17.00, sala 213 (spotkanie trwa 1,5 godziny). Na spotkanie przychodzimy bez dzieci. W razie pytań zapraszamy do kontaktu osobiście lub przez e-dziennik.

Zapraszamy serdecznie
Marta Brust, Agnieszka Szatkiewicz, Bożena Wojciechowska


18 września 2018 r.

Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”
Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza w październiku 2018 r. na warsztaty dla rodziców uczniów zdolnych a także na konferencję naukową dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII i VIII szkoły podstawowej), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych:
1) 05.10.2018, godz. 16.00, „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” – warsztaty wsparcia dla rodziców uczniów zdolnych pn. „Profilaktyka wypalenia rodzicielstwem, czyli jak być rodzicem wystarczająco dobrym zamiast idealnym?” Zgłoszenia do 3 października 2018 r. kierować do p. Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 523712656.
2) 24.10.2018, godz. 10.30, „Forum Olimpijczyków – Laboratorium Zdolności” – konferencja naukowa dla uczniów zdolnych (historia, literatura polska/język polski), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Miejsce konferencji: aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy (ul. Plac Wolności 9)
Zgłoszenia do 22 października 2018 r. kierować do p. Moniki Grzybowskiej, mail: tmg@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 523712656.
Wstęp bezpłatny. Zachęcamy do udziału.

Renata Białecka


17 września 2018 r.

W roku szkolnym 2018/2019 w Zespole Szkół nr 29 zostaną przeprowadzone następujące konkursy na zbiórkę:
nakrętek, baterii, płyt CD i DVD, makulatury, puszek
Konkursy trwać będą od września do 15 maja 2019r.
Zapraszamy na stronę www.czystabydgoszcz.pl – utworzona zakładka poświęcona jest prowadzonym przez Biuro Zarzadzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi akcjom ekologicznym. W zakładce można zapoznać się z przeprowadzanymi przez Biuro przedsięwzięciami. Zbiórka elektrośmieci będzie trwała od 18 września 2018r. do 10 października 2018r. Miejsce składowania elektrośmieci znajduje się na placu zabaw „po grzybkiem”.

WICEDYREKTOR


17 września 2018 r.

Międzyszkolna Liga Szachowa
22 września inaugurujemy w Szkole Podstawowej w Łochowie o godzinie 10. Wydarzeniu patronuje m.in. Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski.

DYREKTOR


12 września 2018 r.

Dyrekcja ZS nr 29 zaprasza na zebrania z rodzicami, które odbędą się wg podanego niżej harmonogramu:
- 18 września ( wtorek), godz. 16.30 – kl. VII a
- 19 września (środa), godz. 17.00 – kl. I – III, IV a, VI a
- 20 września ( czwartek), godz. 16.30 – kl. IV – VIII i G

WICEDYREKTOR


8 września 2018 r.

Ważna informacja dla osób, które nie złożyły jeszcze wniosku o świadczenie: Dobry Start (300+) i świadczenie wychowawcze (500+) – możliwość składania wniosków w sekretariatach szkół została przedłużona do końca września br.

DYREKTOR SZKOŁY


Dyrekcja ZS nr 29 zaprasza w dniach 30 i 31 sierpnia, w godz. 9.00 -11.00 na zajęcia adaptacyjne do Przedszkola nr 31 dzieci , które w roku szkolnym 2018/19 będą uczęszczały do naszego przedszkola do grupy 3 - latków.
DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 29 INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018 r. (PONIEDZIAŁEK),W SALI GIMNASTYCZNEJ, W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:
- GODZ. 8.15 – KLASY II i III SP
- GODZ. 9.00 – KLASY IV i V SP
- GODZ. 10.00 – KLASY VI, VII, VIII SP i GI NR 59
- GODZ. 11.00 – KLASY I SP

ROZPOCZĘCIE ROKU DLA DZIECI Z OŚRODKA REWALIDACYJNO –WYCHOWAWCZEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z AUTYZMEM ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 12.00,W SALI GIMNASTYCZNEJ OŚRODKA.
września ( czwartek), godz. 16.30 – kl. IV – VIII i G

WICEDYREKTOR


8 września 2018 r.

Ważna informacja dla osób, które nie złożyły jeszcze wniosku o świadczenie: Dobry Start (300+) i świadczenie wychowawcze (500+) – możliwość składania wniosków w sekretariatach szkół została przedłużona do końca września br.

DYREKTOR SZKOŁY


Dyrekcja ZS nr 29 zaprasza w dniach 30 i 31 sierpnia, w godz. 9.00 -11.00 na zajęcia adaptacyjne do Przedszkola nr 31 dzieci , które w roku szkolnym 2018/19 będą uczęszczały do naszego przedszkola do grupy 3 - latków.
DYREKCJA ZESPOŁU SZKÓŁ NR 29 INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ 3 WRZEŚNIA 2018 r. (PONIEDZIAŁEK),W SALI GIMNASTYCZNEJ, W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:
- GODZ. 8.15 – KLASY II i III SP
- GODZ. 9.00 – KLASY IV i V SP
- GODZ. 10.00 – KLASY VI, VII, VIII SP i GI NR 59
- GODZ. 11.00 – KLASY I SP

ROZPOCZĘCIE ROKU DLA DZIECI Z OŚRODKA REWALIDACYJNO –WYCHOWAWCZEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z AUTYZMEM ODBĘDZIE SIĘ O GODZ. 12.00,W SALI GIMNASTYCZNEJ OŚRODKA.