JAK NAKRYWAĆ STÓŁ

Talerze głębokie stawiamy na płaskich albo wszystkie razem w stosie obok pani domu. Przy nich łyżka wazowa. Na codzienny użytek zwykle już napełnione zupą talerze głębokie albo rodzaj miseczek z dwoma uchwytami stawia się na talerze płytkie.

Nóż leży blisko talerza po prawej stronie, widelec po lewej zębami w górę: łyżka wgłębieniem do góry obok noża lub równolegle z brzegiem stołu, łyżeczki też przed talerzem, lecz bliżej jego krawędzi niż łyżka, bo są później używane.

Nóż do ryb leży na prawo, a widelec na lewo od talerza. Jeśli dysponujemy tylko widelcami, kładziemy po jednym z obu stron talerza. Sztućce ustawia się zawsze w takiej kolejności, w jakiej będą używane do podanych potraw. Jeśli więc zdarzy ci się, że na większym, eleganckim przyjęciu, bankiecie itp. nie wiesz, co czym jeść – bierz sztućce po kolei, od zewnętrznej strony – jak leżą.

Talerzyk deserowy stoi na lewo od talerza. Kieliszki stoją na prawo od talerza. Jeżeli podajemy kilka sztuk szkła, rozmieszczamy je od strony prawej ku lewej według kolejności napojów.

Szkła do piwa stawia się na podstawkach. Praktyczna gospodyni daje niekiedy podstaweczki pod inne kieliszki, ale tym samym sugeruje gościom, że nie wierzy w ich zręczność. Trunkami dysponują gospodarze i powinni znać możliwości swoich gości. Ludzie dobrze wychowani nigdy nie przekraczają miary w piciu. Maleńkie ożywienie – owszem, ale nic więcej.

Filiżanki i spodeczki do kawy, herbaty stawia się przed talerzykiem do .lasla. meco nu prawo. Łyżeczka do herbaty leży po prawej stronie filiżanki, na spodku, widelec do ciastek – po stronie talerzyka deserowego.

Na półmiskach lub tacy z półmiskiem poukładane są łyżki i widelec. Nikt nie bierze pieczeni, cukru, sera, ziemniaków itp. swoimi sztućcami. Solniczki, czyste i napełnione suchą solą, ustawia się p<- parę na dużym stole. Do solniczek płaskich trzeba dodać łyżeczki z plastyku, gdjfż nie wypada brać soli własnym nożem lub uchwytem widelca, a nigdy palcami. Najlepiej używać solniczek, z których sól sypie się dziurkami.

Serwetka gładko złożona lub pięknie udrapowana leży na talerzu lub po jego lewej stronie. Małe serwetki papierowe zastąpiły od dawna płócienne. Można je kłaść pojedynczo obok nakrycia albo większą ilość zwiniętą w rożek podać w specjalnym naczyniu ze szkła. Serwetkę dużą, płócienną rozkłada się na kolanach, a po posiłku nie składa, lecz nieco zmiętą kładzie obok nakrycia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>