DOM I JEGO WNĘTRZE

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na glazurę do połowy ściany, wystarczy farba olejna. Resztę kuchni najlepiej jest wymalować farbami emulsyjnymi albo wytapetować zmywalnymi tapetami, aby łatwo było ściany utrzymać w czystości, czyli pó prostu — zmyć.

Firaneczki, zasłonki, zazdrostki itp. na kuchennych oknach stanowią rzeczywiście ozdobę i strzegą nas przed oczami różnycn wścibskich sąsiadów. Ale… właśnie tu trzeba pomyśleć o ich funkcjonalności W kuchni nieraz przebywamy najdłużej w ciągu dnia, tu też często pracujemy, a więc, jeśli firaneczka przeszkadza — usuń ją. Lepiej jest często wietrzyć i pracować w czystym powietrzu niż rzadko otwierać okno, bo firanka to utrudnia. Często też firanki zasłaniają nam widok np. na zięleń drzew, na bawiące 'się na podwórku dzieci, ponadto przyciemniają kuchnię.

Najcenniejsze są te promienie słoneczne, które wpadają bezpośrednio ,,z nieba” do naszego mieszkania, a nie jakó odbite od murów innych kamienic. Zatem górna część okna, która właśnie takich promieni dostarcza, nie powinna być zasłaniana pięknie poukładanymi fałdami firanek.

A więc jeśli koniecznie chcesz mieć firaneczki w kuchni, to zawieszaj rozsuwane, które nie utrudniają wietrzenia. Pokój mieszkalny. Zgodnie z zasadami nowoczesnego urządzenia wnętrz w mieszkaniu, najbogatszym czy najskromniejszym, powinien być jeden pokój mieszkalny, gdzie zbiera się cała rodzina. Rozmawia się w nim, przyjmuje gości albo też każdy robi to, na co ma ochotę. Ustawia się -tutaj pianino, radio, telewizor, ponadto wygodne fotele, półki z książkami, stolik, jakiś kredensik-bar oraz rozkłada dywan, aby dzieci miały na czym baraszkować, gdy towarzyszą rodzicom.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>